Stravování a saunování Stravování a saunování
(23. 5. 2018)

Co by se mělo jíst či nejíst po saunování? Pokud se chystáte jít do sauny nebo do infrasauny, tak byste neměli jíst přímo před saunováním, ale také byste neměli navštívit infrasaunu pokud jste hladoví. Jestliže se najíte těsně před saunováním, má Váš tak žaludek plnou práci s trávením, tím se Vám tak může snížit krevní tlak a v kombinaci s vyšší teplotou, která je typická pro infrasauny/sauny, můžete pociťovat nevolnost. V případě že chcete (infra)saunu použít, měli byste počkat alespoň hodinu až dvě. Pokud ale máte opravdu velký hlad, tak Vám stačí, když si vezmete malou svačinku, třeba nějaké ovoce či zeleninu anebo jogurt. Čemu byste se ale měli vyhnout, jsou těžká a tučná jídla jako je vepřo, knedlo, zelo a taky třeba guláš s pěti. Jak už ale bylo zmíněno dříve, tak dobrý nápad není ani to, když jdete do sauny na lačno. Takže pokud jste tedy ranní ptáče a máte v plánu se saunovat, tak se nezapomeňte trochu nasnídat. Protože jít do infrasauny, když jste ještě nesnídali, Vám určitě taky neprospívá. A jaké si dát jídlo po saunování? Podobně jako při sportu byste měli počkat alespoň půl hodinky (aby se tělo vyrovnalo se změnou teplot) a opět si raději dejte něco lehčího, například zeleninový salát.

Voňavý dárek k mobilním vířivkám Voňavý dárek k mobilním vířivkám
(10. 4. 2018)

Pokud přemýšlíte nad pořízení mobilní vířivky, máte jedinečnou příležitost. Nyní k mobilním vířivkám dáváme voňavý dárek – aromaterapii. Aromatické krystaly můžete použít nejen do mobilní vířivky, ale i do horké lázně či masážní vany. Krystaly obsahují mořskou a koupelovou sůl, ale také minerály, vitamíny a přírodní extrakty. Aromaterapie je zcela rozpustná a proto se nezanáší filtr a taktéž neovlivňuje chemickou rovnováhu vody. Jsou také šetrné k veškerým technologiím a akrylátovým povrchům, protože neobsahují žádné oleje a nepění. Aromatické krystaly maximalizují Váš zážitek z relaxace a uvolní veškeré Vaše smysly.

Jak se saunovat? Jak se saunovat?
(13. 3. 2018)

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování: Jak často se saunovat? Počet pobytů v infrasauně anebo sauně je stejně jako doba strávená saunováním čistě individuální. Někteří se saunují jedenkrát do týdne, někdo obden, a někteří i denně. Stejně tak si lidé užívají saunování s dlouhými hodinovými přestávkami a někteří vydrží pár minut. Neexistuje jasný návod, kolik času v sauně strávit a jak často sauny či infrasauny navštěvovat. Důležité je mít vždy na paměti, že saunování je pro organismus přínosné, dokud je příjemné. Dále také platí, že efektivitu účinků saun a infrasaun zvyšuje pravidelnost saunování. Návštěva sauny/infrasauny alespoň jedenkrát týdně je z dlouhodobého hlediska pro Vaše zdraví nejefektivnější. Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm? Říká se, že pro správné fungování těla bychom denně měli vypít 2-3 litry vody bez ohledu na počasí. V kabinách saun a infrasaun, kde se vyskytují vysoké teploty, znamenají pro Vaše tělo takovou zátěž jako v létě, kdy se zvyšuje množství tekutin potřebné pro normální funkci organismu. Proto si pamatujte, že v den, kdy se chystáte saunovat, zvyšte prosím příjem tekutin. Pokud máte potřebu se napít, napijte se i mezi saunovacími cykly či v jejich průběhu. Po saunování byste se měli cítit příjemně - pokud se cítíte unavení , nedopřáli jste Vašemu tělu dostatek tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojenou únavou.

Infrasauna ProWell R2 RedLight+ Basic Line Infrasauna ProWell R2 RedLight+ Basic Line
(13. 10. 2017)

Novinkou mezi saunami na trhu je luxusní infrasaune ProWell R2 pro dvě osoby, která může být umístěna jak v bytě, tak i v rodinném domku. Zákazníci, kteří jsou omezeni prostorem, ocení tuto saunu, kvůli své velikosti. Tato sauna má pouze 94 cm do hloubky a takové rozměry ostatní sauny nenabízí. Na výrobu této infrasauny, byla použita kanadská jedle, která patří mezi exkluzivní saunová dřeva. Kanadská jedle (hemlock) roste na západním pobřeží Severní Ameriky a její výhodou je její hladký povrch bez pryskyřice a její pevnost. Infrasauna ProWell má dva typy zářičů.  První z nich je zářič podlahový (karbonový). Ten slouží na rovnoměrné prohřátí Vašich chodidel. Druhým typem a zároveň novinkou na trhu je zářič RedLight+, který má na starosti vysílání hloubkového infrazáření a vysílání červeného světla, jehož účinky jsou velmi terapeutické. Zářiče RedLight+ jsou v sauně umístěny na takových místech, aby prohřívaly Vaše záda, boky, holeně a lýtka. V infrasauně je zabudovaná světelná terapie a dále rádio spolu s mp3 přehrávačem. Na infrasaunu značky ProWell R2 je poskytnuta záruka 2 roky.

Infrasauna – jak vybrat Infrasauna – jak vybrat
(22. 12. 2016)

Infrazářič a infrapanely – různé názvy pro gró každé infrasauny. Zvažujete-li koupi infrasauny, nenechte se zlákat na ultralevné infrasauny ve velkých obchodních řetězcích. Boudičku na prohřívání vzduchu ve stylu „hřeje, svítí, hraje“ pořídíte už od 12 000 Kč. Tato infrasauna je zpravidla vybavena těmi nejlevnějšími keramickými zářiči, které plní funkci pouhého topidla. S takovýmto výrobkem budou spokojeni lidé, kteří mají rádi teplo, určitě ne lidé, kteří mají rádi relax. Keramické zářiče dosahují povrchové teploty 300°C a levné infrasauny nemají zpravidla regulaci výkonu zářičů, tudíž o komfortu v sauně, ve které se nelze ani opřít, nemůže být řeč. Usilujete-li o relax i o zdravotní účinky, pak se s těmito levnými infrasaunami rozhodně nespokojíte. Je prakticky druhořadé, z jakého dřeva je infrasauna vyrobena (i když máte-li možnost volby, zvolte raději cedr – je kvalitnější a navíc dlouhá léta krásně voní) či jak vypadá (infrasauny s převažujícími skleněnými prvky působí vzdušnějším dojmem, odlehčují místnost a zároveň nepůsobí při saunování vevnitř tak stísněně), nejdůležitější částí sauny jsou vždy zářiče. Volte raději menší infrasaunu s kvalitními zářiči, které vysílají infračervené paprsky ve všech třech pásmech, tudíž prohřívají hloubkově, než obrovské infrasauny, do kterých se vejde celá rodina zároveň, ale výsledek je podobný hromadnému prohřátí se ve vaně s teplou vodou. Ty nejlepší zářiče, jaké můžete na trhu sehnat, jsou fullspektrální zářiče s označením Red Glass.

Infrasauna – infra sauna - sauna infrared Infrasauna – infra sauna - sauna infrared
(22. 11. 2016)

Pokud se rozhodujete, zda je lepší infrasauna nebo sauna, nebo hledáte ten správný sauna shop a prodej saun, pročtěte si rady těch, komu doma stojí infrasauna, zkušenosti najdete na internetu, stačí zadat do vyhledávače „infrasauna diskuze“ či „infrasauna recenze“. Infračervená sauna – to je především kvalitní infrazářič. Finské sauny disponují klasickými kamny, z jejichž útrob sálají neuvěřitelné teploty. Domácí infrasauna (rohová infrasauna, infrasauna pro 2 osoby, velká infrasauna nebo velice malá infrasauna) má infračervené zářiče, jejichž paprsky prohřívají tělo hloubkově – domácí infrasauna je vlastně sauna s šetrnějším způsobem fungování jak pro tělo, tak i pro peněženku. Provoz infrasauny je prakticky nenáročný, což vám potvrdí každý, komu doma stojí domácí sauna, cena infrasauny je také zpravidla výrazně nižší než vás bude stát sauna do bytu. Saunování vám může umožnit i sauna oblek, ten ale musíte navštěvovat sami a účinky infrasauny nahradí jen těžko. Infrasauny pro 2 osoby, ale i rohové infrasauny a další infrasauny jiných větších či menších rozměrů, obohatí saunové doplňky – masážní příslušenství, opěrka do sauny pro pohodlnější saunování až po aroma do sauny. Tyto saunové doplňky zpravidla naleznete v sekci příslušenství k infrasaunám.   

Domácí infrasauna Domácí infrasauna
(19. 10. 2016)

Domácí infrasauna je v prodeji v mnoha typech a modelech. Domácí infrasauna může být pro 1 osobu, infrasauna pro 2 osoby, domácí infrasauna pro 3 osoby, infrasauna pro 4 osoby, rohová infrasauna, která znamená více prostoru a tím i více pohodlí. Nejdůležitější součástí infrasauny jsou infrazářiče. Teprve poté je potřeba se zaměřit na konstrukci infrasauny, použité dřevo na výrobu infrasauny a další parametry. Infrazářiče existují 4 typy – keramické zářiče, karbonové zářiče, RedLight zářiče a RedGlass zářiče. V základních modelech řady Grand De Luxe naleznete keramické zářiče, které mají nejvyšší povrchovou teplotu a tím dosahují nejrychlejšího vyhřátí infrasauny. Karbonové zářiče vyhřívají infrasaunu nepatrně déle než keramické zářiče, ale znamenají větší tepelnou pohodu. Třetím typem jsou RedLight zářiče, které kromě tepla vysílají také světlo, které příznivě působí na lidskou psychiku. Čtvrtým typem infrazářičů jsou fullspektrální RedGlass zářiče, které jako jediný typ infrazářiče prohřívá do hloubky tkáně. Fullspektrální RedGlass zářiče naleznete pouze v infrasaunách značky ProWell v řadě Premium Line. Tato vyšší řada infrasaun, která je na rozdíl od Grand De Luxe Basic Line šroubovaná, masivní, také navíc disponuje regulací výkonu zářičů. Obě řady těchto dvou značek infrasaun disponují podlahovým nožním karbonovým panelem pro příjemné prohřívání chodidel, světelnou terapií pro psychickou pohodu, rádiem, USB portem, MP3 přehrávačem.

Je lepší infrasauna nebo finská sauna? Je lepší infrasauna nebo finská sauna?
(6. 10. 2016)

Najít saunu pro 4 osoby, pro celou rodinu, saunu pro děti, saunu pro starší lidi? Nic nemožného. Naše jediná sauna v sobě kloubí výhody infrasaun i klasických finských saun. Řešením je kombinovaná sauna Grand De Luxe Combi, která umožňuje využití kamen a infrazářičů zároveň i zvlášť. Můžete si tedy dopřát relax ve velmi vysokých teplotách a přitom nezakazovat vstup ratolestem, kterým pouze jednoduše změníte technologii saunování tlačítkem na ovládacím panelu. V naší nabídce naleznete kombinované sauny dvou značek – Vitalwell a Grand De Luxe. Pokud patříte mezi inovátory, kteří musí mít každičkou novinku na trhu, pak si určitě prostudujte informace o naší nejnovější kombinované sauně, která nese název Kombinovaná sauna Grand De Luxe Combi. Tato kombinovaná sauna disponuje saunovými kamny o výkonu 6kW, umístěnými ve spodní části sauny, a deseti infračervenými RedGlass zářiči, které jsou nastaveny k prohřívání těla do hloubky tkáně zádových a lýtkových partií. Sauna je vybavena třemi pohodlnými lavicemi ve dvou patrech, zabudovaným rádiem, MP3 přehrávačem, USB vstupem, světelnou terapií, která připomíná pohled na hvězdné nebe, větrákem a velmi příjemnou regulací výkonu jednotlivých infrazářičů, díky čemuž si můžete užívat maximální tepelnou pohodu.

NOVINKA TERASY 2016 - KAMENNÉ KOBERCE RAVELLO NOVINKA TERASY 2016 - KAMENNÉ KOBERCE RAVELLO
(1. 9. 2016)

Od podzimu 2016 do naší nabídky řešení teras přibude nový, dekorativní povrch pro náročné zákazníky – kamenný koberec Ravello®. Kamenný koberec lze použít pro obložení podlah i stěn, záleží jen na Vaší představivosti. Tyto kamenné koberce jsou dodávány do luxusních resortů, cílevědomých firem i vyšperkovaných domácností již 25 let. Za tu dobu se firma stala velkým hráčem ve svém oboru – kolekce jsou vytvářeny podle hesla „kvalita, nikoli množství“. Kamenné koberce Ravello® jsou vyrobeny z pečlivě vybraných přírodních, převážně mramorových, kamenů z různých oblastí světa. Zvoleny jsou pouze kameny splňující přísná kritéria – čistotu, barvu a tvrdost. Kameny, které splňují požadované technické parametry, získávají svůj typický vzhled čistě působením vody, jejíž síla je pečlivě zaobluje v perfektně opracované oblázky. Poté jsou kameny vysušeny a jemně zbaveny prachových částic, díky čemuž se stávají jemné a krásně lesklé. K dispozici jsou v mnoha pastelových barvách i velikostech. Již brzy v prodeji.

Novinka infrasauny 2016 – tónovaná kouřová skla Novinka infrasauny 2016 – tónovaná kouřová skla
(30. 8. 2016)

Pokud zvažujete pořízení infrasauny, nemohli jste si vybrat lepší okamžik. Nově jsme totiž do nabídky luxusních infrasaun pro 2 a 4 osoby zařadili také infrasauny s tónovanými kouřovými skly, díky kterým si můžete saunování vychutnat v naprostém soukromí. Elegantní kouřová skla naleznete u 4 modelů infrasaun ProWell řady Premium Line, a to u infrasaun ProWell Premium Line 221 a 222, určených pro páry, a infrasaun ProWell 434 a 435, do kterých se pohodlně vejde celá Vaše rodina. Infrasauny řady Premium Line jsou zhotoveny z ušlechtilého cedru, který je typický svou příjemnou vůní. Vybírat si můžete z infrasaun s plošnými karbonovými infrazářiči, které Vám zajistí dokonalý tepelný komfort, a z infrasaun s fullspektrálními RedGlass zářiči, které kromě tepla vydávají také příjemné terapeutické světlo. Pro zvýšení pohodlí v infrasauně si nezapomeňte prohlédnout nabídku doplňků, jako je dřevěná ergonomická opěrka anebo saunovací doplňky v podobě peelingu a masážních prostředků. Chcete-li se přesvědčit na vlastní oči, zastavte se za námi na prodejnu ve Zlíně, kde je model ProWell Premium Line 221 k vidění právě s tónovanými skly. Máte-li jakýkoli dotaz či si přejete infrasaunu rovnou objednat, neváhejte nás kontaktovat.

Chemie pro vířivky Chemie pro vířivky
(22. 8. 2016)

Pokud jste se rozhodli pro pořízení vířivé vany – ať už mobilní, se kterou můžete libovolně manipulovat a přenášet z interiéru do exteriéru, anebo klasické vířivky, určitě nezapomeňte na vhodnou chemii pro údržbu vody. Vysoká teplota vody ve vířivce jde ruku v ruce s šířením mikroorganismů, které mohou být  pro lidské tělo nebezpečné. Volte proto vhodnou chemii, ať už na bázi chlóru anebo kyslíku (o rozdílech mezi chlorovou a bezchlorovou chemií se více dočtete zde) a nezapomínejte o vodu pravidelně pečovat. V nabídce naleznete veškeré potřebné desinfekční prostředky od základního čističe plochy vířivky před napuštěním vody, přes přípravek pro regulaci tvrdosti vody, desinfekční přípravky proti růstu řas a zakalení vody, až po plovoucí dávkovač na desinfekční tablety anebo pistolový čistič filtrů. V nabídce naleznete také výhodné balíčky chemie.

© 2015 home-center.cz Tvorba www stránek Machin.cz